Ako hospodáriť s financiami

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Ako hospodáriť

Ako správne hospodáriť s financiami?


Ako hospodáriť s financiami a kde ušetriť, sú otázky ktoré si určite položil každý. Nie len ten, kto sa dostal do finančných problémov. Nie vždy je online pôžička riešením. Preto prinášame pár rád, ako na to.

1) Koľko zarábate

Pre dobré hospodárenie s peniazmi je dôležité, aby ste vedeli, za čo míňate. Musíte mať prehľad nad vašimi výdavkami. Zistite, koľko peňazí každý mesiac zarábate. U fixného platu je to jednoduché. Ak ste živnostník, spočítajte si priemer napríklad za posledné 4 mesiace.

2) Za čo míňate

V prvom rade je dobré si všetky výdavky písať a potom spočítať, za čo svoje peniaze za celý mesiac vynakladáte. Stačí sa pozrieť na tento prehľad raz za mesiac, zhodnotiť situáciu a vďaka tomu môžete ušetriť veľa peňazí.

3) Rozpočet

Keď máte prehľad vašich výdavkov, je potrebné zistiť aj výšku vašich príjmov. Do výdavkov je potrebné zahrnúť aj jednorazové výdavky napr. v podobe záloh na tábory pre deti, nájom, poistenie, splátky, benzín - výdavky, ktoré sa opakujú každý mesiac. Zapíšte si tiež každodenné výdavky, ako je jedlo alebo zábava. Vo výsledku rozpočtu by mali byť príjmy vždy vyšší ako výdavky. Ako zostaviť rodinný rozpočet?

4) Správne hospodárenie

Vďaka tomuto prehľadu máte ľahké porovnanie nad vašimi výdavkami a tiež to, koľko vám zostane peňazí do výplaty. Pokiaľ však výdavky prevyšujú nad príjmami, musíte popremýšľať nad tým, ktoré výdavky môžete oželieť a utrácať len za tie, ktoré sú potrebné. Správne hospodárenie je cesta z mínusových čísiel.

5) Nechajte si rezervu

Každý mesiac sa môže prihodiť neočakávaná situácia, či už pozitívná ako výdavok na oslavu, alebo negatívna v podobe pokazeného spotrebiča v domácnosti. Mala by sa v rozpočte nájsť suma aj na tieto veci. Keď sa za daný mesiac nič také nestane, budete mať na konci mesiaca peniaze navyše.

6) Nakupujte s rozvahou

Po celý rok nás obchody lákajú na akčné ponuky, mimoriadne zľavy a lacný tovar. Nenechať sa zlákať môže byť ťažké. Oplatí sa vziať rozum do hrsti a pred nákupy premýšľať. Urobte si zoznam vecí, ktoré naozaj potrebujete a s tým môžete vyraziť na nákupy. V obchodoch je okrem akčného tovaru tiež ponuka základných výrobkov, ktoré môžu byť ďaleko drahšie ako inde. A tak vás nákup vo finále môže vyjsť rovnako, alebo ešte drahšie. Dobrá rada na záver môže byť tá, že si do peňaženky vezmite len určitú hotovosť a tak neminiete nič navyše.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.