RPMN - ročná percentuálna miera nákladov

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Čo je to RPMN

Čo je to RPMN - ročná percentuálna miera nákladov


RPMN je skratka, ktorá značí ročnú percentuálnu mieru nákladov pomocou ktorej má každý ihneď prehľad a informáciu, koľko skutočne za danú pôžičku celkom ročne zaplatí navyše. Ide o jedinečnú hodnotu, ktorú možno využiť pri porovnaniu a výbere tej najlacnejšej pôžičky.

Ročná percentuálna miera nákladov je náklad pôžičky

Ročná percentuálna miera nákladov je kompletným a komplexným ukazovateľom. Všetky platby, ktoré súvisia s danou pôžičkou, sú práve v tejto hodnote zahrnuté. Ide predovšetkým o poplatky za vedenie účtu, za splácanie, za prevádzkovanie a ďalšie najrôznejšie druhy poplatkov, ktoré si môžu jednotlivé banky navyše počítať podľa svojich obchodných podmienok.

Do ročnej percentuálnej miery nákladov samozrejme patrí aj úroková sadzba pôžičky. Práve úrokovou sadzbou sa často rad spoločností oháňa a uvádza ju na reklamných predmetoch. To je ale nedostatočné. Každá reklamná plocha, ktorá má vo svojom obsahu obsiahnutú nejakú formu pôžičky, musí obsahovať nielen úrokovú sadzbu, ale predovšetkým ročnú percentuálnu mieru nákladov RPMN na porovnávanie.

RPMN zo zákona

Ročnú percentuálnu sadzbu nákladov je nutné uvádzať zo zákona. Práve zákon stanovuje povinnosť na každom reklamnom predmete súvisiacim s úverovým produktom a obsahujúce úrokovú sadzbu uvádzať RPMN. Pretože iba úroková miera nedáva potrebné informácie. Je to iba RPMN, ktorá dáva komplexný pohľad na náklady pôžičky. Práve vďaka tomuto všeobecnému pohľadu je možné pôžičky medzi sebou porovnávať naprieč celým finančným trhom a to veľmi jednoducho a rýchlo.

Sadzba je uvádzaná v percentách, takže ide o znormovaný tvar, ktorý je naozaj veľmi jednoducho porovnateľný. Vďaka tomuto jednoduchému porovnaniu má každý potenciálny žiadateľ o pôžičku ihneď pri čítaní prvých riadkov o pôžičke šancu sa rozhodnúť a hrubo vyhodnotiť danú pôžičku. Samozrejme že do hry vstupuje ešte celý rad faktorov, ale RPMN môže ako prvotný ukazovateľ porovnaní rozhodne veľmi napovedať. Rozhodne odporúčame na tento parameter pri voľbe pôžičky nezabúdať.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.