Rozdiel medzi úrokom a RPMN

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Úrok versus RPMN

Nízky úrok a vysoké RPMN


Úrok

Každý žiadateľ o pôžičku by rozhodne nemal zohľadňovať iba ročné úročenie, ktoré je vždy hlavným predajným argumentom finančných inštitúcií. Lákajú na veľmi nízke úroky, ktoré nie je možné odmietnuť. Ale práve u takých produktov je nutné byť veľmi obozretný, pretože ročný úrok je len čiastočným ukazovateľom, ktorý nemusí vôbec zodpovedať o reálne zaplatenej sume navyše za pôžičku.

RPMN

Pre sledovanie a prehľad o platenie je vždy nutné hľadať RPMN. Veľmi často totiž dochádza k situácii, keď pôžička so skvelým úrokom má neprimerane vysoké RPMN, takže aj cez malý ročný úrok dlžník zaplatí veľké peniaze. Naopak aj vyšší úrok nemusí nutne znamenať drahú pôžičku, ak má daná inštitúcia ďalšie malé poplatky a teda aj celkové RPMN. Môže potom nastať situácia, že pôžička s vyšším úrokom je lacnejšia (vďaka nižšej sadzbe RPMN) ako pôžička s úrokom nižším.

Jednoducho povedané, RPMN v sebe obsahuje úrok plus všetky ďalšie poplatky. RPMN bude vždy vyššia ako úrok, ale má lepšiu vypovedaciu schopnosť.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.