Exekúcia

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Exekúcia

Exekúcia v kocke


Exekúcia je pojem, ktorý je u nás veľmi často skloňovaný. Súdný exekútor je súkromná osoba, ktorú štát poveril výkonom exekučnej činnosti. Exekútor pracuje na rozdiel od súdov rýchlo, efektívne a výkonne, pretože je na výsledkoch svojej práce priamo ekonomicky závislý. Jeho zisky sú vypočítavané na základe vymoženej sumy.

Ako exekúcia pri svojej činnosti postupuje

Exekútor je samostatná osoba, ktorá pri vymáhaní pohľadávky - exekúcie - postupuje úplne nezáväzne. Musí iba dodržiavať platné a aktuálne právne predpisy exekúcie a prihliadať na rozhodnutie súdu v exekučnom konaní.

Právomoci exekútora

Ak by vás zaujímalo, čo si všetko môže exekútor k poverenému dlžníkovi dovoliť, prečítajte si nasledujúce riadky. Exekútor disponuje právomocami na získavanie informácií o akomkoľvek majetku a údajoch dlžníka. Má tak právo zistiť konkrétnu hodnotu majetku, čísla bankových účtov a poistiek dlžníka alebo napríklad informácie o jeho zamestnávateľovi a o pracovnom vzťahu vrátane výšky príjmu. Pri súpise majetku môže vstúpiť do nehnuteľnosti dlžníka, pokiaľ s tým nesúhlasí, môže toto urobiť aj za pomoci polície a zámočníka, ktorý uzamknuté dvere otvorí. Môže ihneď zabaviť hnuteľný majetok až do výšky dlhu, ktorý je potom následne vydražený.

Exekúcia a služby exekútorov

Na Slovensku sa exekúciou zaoberá množstvo spoločností i súkromných osôb. Základným predpokladom k tejto činnosti je existencia exekučného titulu. Zoznam súdnych exekútorov môžete nájsť na internetových stránkach. Pri výbere exekútora je vhodné sa s ním najprv o celej situácii vopred dohovoriť a až potom pristúpiť k spolupráci. Vo vlastnom záujme, predovšetkým kvôli vašim výdavkom, je vhodné vyberať exekútora, ktorý sídli v blízkosti dlžníka. Ak využijete služieb exekútora, mala by byť dohodnutá určitá forma zmluvy. Nepodceňujte celý proces a venujte mu náležitú pozornosť.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.