Ako na dlhy

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Dlhy pod kontrolou

Ako dostať svoje dlhy pod kontrolu


Do kolotoča dlhov alebo tiež dlhovej pasce sa dostáva čoraz viac domácností a jedincov. Z veľkej väčšiny ide o ľudí menej finančne gramotné, ale stať sa to môže každému. Stačí výpadok príjmu, neuvážená pôžička, choroba a keďže niektoré výdavky nepočkajú, dlhy narastajú.

Dlhy sa môžu ľahko nahromadiť

Niekedy si ľudia neuvážene požičajú na niečo, čo vlastne ani nutne nepotrebujú a to im môže spôsobiť obrovské problémy do budúcnosti. Najhoršie je riešiť jednu pôžičku ďalšou pôžičkou. Dlhy sa nahromadí, stratíte prehľad a už nie je, z čoho je hradiť. Aké kroky vám môžu pomôcť dostať vaše dlhy pod kontrolu?

Spíšte si príjmy a výdavky

Rozpíšte si dôkladne váš rozpočet a popremýšľajte, na čom všetkom môžete ušetriť a aspoň dočasne sa uskromniť, než sa dlhov zbavíte. Niekedy pomôže zohnať si privýrobok. Napíšte si zoznam veriteľov a najurgentnejšie dlhy riešte prednostne.

Svoje dlhy neignorujte

Najhoršie, čo môžete urobiť, je zavrieť pred problémami oči. Vynaložte na úhradu dlhov a vyhnutie sa exekúcii všetko svoje úsilie. Neignorujte urgencie veriteľov, skúste sa s nimi dohodnúť na inom splátkovom kalendári a prejaviť snahu svoje problémy riešiť.

Nechajte si poradiť

Nebojte sa vyhľadať odbornú pomoc. Existujú aj bezplatné právne poradne a to klasické aj internetové. Vedeli ste, že by vám mohla pomôcť konsolidácia pôžičiek? Odborníci poradia, aké všetky kroky môžete vo svojej situácii podniknúť.

Niekedy neostane než vyhlásiť osobný bankrot

Osobný bankrot je krajným riešením, ale niekedy jediným možným. Vedie až k postupnému oddĺženiu, avšak je potrebné splniť určité kritériá. Hlavným je mať dlhy u dvoch alebo viacerých dlžníkov a dlhšie ako 30 dní po splatnosti. Po celú dobu, čo je až 5 rokov, budete poberať životné minimum, zvyšok peňazí pôjde na úhradu dlhov. Ak zvládnete splatiť do 5 rokov aspoň 30 percent svojich dlhov, bude vám zvyšok odpustený.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.