Register dlžníkov

Foto Mega pôžičky
Mega pôžičky
Dostupná Pôžičky
Mega-Pôžičky.sk > Články > Register dlžníkov

Register dlžníkov


Ak chcete ako fyzické osoby využiť pôžičiek, je pri ich schvaľovanie nazerané do najrôznejších registrov dlžníkov.

V registri sú uvedené mená a informácie o klientoch radu inštitúcií, ktorí už v minulosti využili nejakého úveru, ale súčasne z akéhokoľvek dôvodu neboli schopní splácať dohodnuté splátky, prípadne s nimi mala spoločnosť iné závažnejšie problémy. Ak je žiadateľ o pôžičku v niektorej z týchto databáz, je veľmi pravdepodobné, že mu banková pôžička nebude schválená. Takýchto registrov existuje väčšie množstvo, v ďalšom texte uvedieme niektoré z najznámejších databáz.

Solus Register dlžníkov

Spoločnosť Solus je záujmové združenie právnických osôb, ktorých cieľom je prispievať k prevencii zapájaní dlžníkov do ďalších finančných programov. Solus spravuje dva negatívne registre.

Prvý z nich je Register FO určený na zhromažďovanie informácií o klientoch fyzických osobách, ako spotrebiteľov a druhý je potom známy pod názvom Register spotrebiteľských úverov združenia SOLUS (RESU) ktorý je určený na zhromažďovanie informácií o spotrebiteľoch, s ktorými členovia združenia SOLUS uzatvorili zmluvu o úvere (t.j. je určený na vedenie aj pozitívnych informácií, že klient svoje zmluvné povinnosti riadne plní). Povinnosť prispievať do tohto registra vyplýva zapojeným veriteľom priamo zo zákona (č. 129/2010).

Bankový register SBCB -Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o.

Jedinými vlastníkmi Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. sú tieto tri slovenské banky: Slovenská sporiteľňa, a.s., Všeobecná úverová banka, a.s. a Tatra banka, a.s.. Celý systém funguje ako informačné miesto, kde sú uvedené informácie o "zlých" ale aj "dobrých" klientoch bánk. Hlavnou myšlienkou je získavanie a poskytovanie pozitívnych aj negatívnych informácií o bonite, dôveryhodnosti a platobnej morálke klienta. Históriu údajov možno dohľadať až 4 roky spätne.

CERD - Centrálny register dlžníkov Slovenskej republiky

CERD je najväčším národným aj nadnárodným bankovým a nebankovým registrom, ktorý umožňuje vyhľadávať nesplatené záväzky ekonomických subjektov a osôb z registrov štátnej správy, klientskych informácií a rôzných databáz súkromných subjektov. Zobrazuje negatívne aj pozitívne údaje, ktoré sú vedené v jednotlivých registroch z ktorých čerpá dáta. Centrálny register dlžníkov pomáha pred vznikom dlhu a u neplatičov zvyšuje vymáhateľnosť neuhradených pohľadávok.TIP 1: Rýchla pôžička do 25 000 € pred výplatou
TIP 2: Rýchla pôžička do 1000 € onlinewww.Mega-pôžičky.sk © 2022 SIALINI, spol. s r.o., všetky práva vyhradené.
O nás | Typy pôžičiek | Poskytovatelia pôžičiek | Články
Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov a článkov bez písomného súhlasu je zakázané.